İmplant Neden Tercih Edilir?

Sayfa İçeriği

İmplantlar günümüzde kullanımı rahat uygulaması güvenilir bir tedavi olmuştur. Bu yöntem sayesinde sağlıklı dişlerin kesilmesine gerek kalmaz. Sadece estetik görüntüyü geri kazandırmakla kalmaz iyi bir çiğneme fonksiyonunun da kazanılmasına yardımcı olur. Uygulanan vidalar sayesinde diş çekildikten sonra damakta gerçekleşen kemik erimesini önler. 

Uzun diş köprüleri veya hareketli diş protezleri uygulanmasına gerek kalmaz. Konuşma sırasında ve yemek yeme sırasında kişinin kendisini daha rahat hissetmesini sağlar. Bu sayede diş kaybeden kişilerin ruhsal bunalıma girmesini de engellemiş olur.

Kullanıldığında ne kadar konforlu olduğu daha iyi anlaşılan implantlar her geçen gün daha fazla sayıda uygulanmaktadır. 

İmplant Başarısı

Başarılı İmplant Sonucu
Başarılı İmplant Sonucu

Ancak şunu belirtmek isterim ki doğru planlama ve uygulama yapılmadığını da implant tedavisi üzücü sonuçlar ile karşımızda olabilir. Bu nedenle tedavi uygulayacak kliniği ve hekimi iyi seçmek gerekir. Bu tedavi için ödenecek bir miktar fazla ücreti göze alıp karşılamak doğru olacaktır. 

İyi bir malzeme ve iyi bir teknik altyapı için yüksek maliyetler olduğunu bilmeliyiz. Diş implantı yapımında ucuzu arayarak problemlerin içerisine kendimizi sürüklememeliyiz.

Sonraki yazımızda estetik diş kaplamalardan zirkonyum diş kaplama hakkında ayrıntılı bilgiler bulabilirsiniz. Diş estetiğinde uygulanan, diş beyazlatma ve lamina uygulamaları hakkında bilgi almak için ilgili sayfaları okumanızı öneririm. 

Tedavilerimiz ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz 0 212 661 69 79 numaralı telefondan diş hekimi Sertaç KIZILKAYA için randevu talep edebilir işlerimizin mevcut durumu ve yapılabilecekler hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.