İmplant Fiyatları Ne Kadar?

Birçok uygulamada olduğu gibi implant yapımında da fiyatlar hekimin bilgi beceri ve tecrübesi, yapılan implantın markası ile ilgilidir. Diş hekimliğinde bir çok uygulama olduğu gibi implant yapımında da fiyatlar hekimin bilgi, beceri ve tecrübesi ve yapılan implantın markası ile implant cerrahisindeki zorluk ile doğru orantılı olmaktadır. 

Uygulamada kullanılabilecek çok fazla implant markası vardır. Her geçen gün artan bu implant markaları birbirleriyle fiyat rekabetine de girmektedir. Bazı implant markalarında da başarı rekabeti vardır. Bu noktada implant markalarını fiyat rekabeti ve kalite rekabeti yapan markalar olarak ikiye ayrılır. 

KALİTELİ İMPLANTLAR 

Şüphesiz implant malzemesinin üretim ve teknoloji maliyetleri vardır. Yeni buluşlar araştırma geliştirme giderleri implant malzemesine ilave fiyat olarak yansımaktadır. Sektörde genellikle Alman implantlar öncü durumdadır. Türkiye’de implant satışı yapan ithalatçılar da aynı şekilde kalite rekabeti ve fiyat rekabeti yapanlar olarak ikiye ayrılmaktadır. 

Kalite rekabeti mi? Fiyat rekabeti mi?

Diş Tedavisi
Diş Tedavisi

Kaliteli bir implant üreticisi markasına olan güveni ve sürekli araştırma geliştirme maliyetleri nedeni ile fiyat rekabetine kıyasıya girmez. Pazarda bulunan kaliteli implantlar ile rekabet ederler. Bu tip implantların fiyatları 500€ seviyesinin altında olmamaktadırlar. 

Sadece malzemenin üretimi konusunda değil ürün çeşitliliği ve istenilen parçalarını temin edilmesi noktasında da eksiksiz hizmet veren implant markalarıdır. 

Planlama aşamasında farklı implant üst yapı seçenekleri için uygun protez parçaları bulunan implantlar her zaman daha başarılı sonuçlar alınmasına yardımcı olur. 

Bunun dışında implant vidasının gevşemesi, kırılması veya implant etrafında kemik kaybı gibi teknik konularda da en az sorun yaşanan implantlar bahsettiğimiz kaliteli implantlardır. Dünyanın farklı ülkelerinde bile implantların parçalarını bulmak üst yapılarını yeniden yapmak mümkündür. 

Atalarımızın dediği gibi ucuz mal alacak kadar zengin olmayan insanlara kaliteli implantlar önerilir ve uygulanır. Biraz sonra bahsedeceğini ucuz implant markaları ise bu öncü firmaları taklit ederler veya onların eski teknolojilerini satın alarak yapma çabasına girerler.

UCUZ İMPLANT MARKALARI

Ucuz İmplant Markaları
Ucuz İmplant Markaları

Bildiğiniz gibi implant tedavisi maliyeti yüksek diş tedavi işlemlerinin başında geliyor. Her ne kadar gün geçtikçe daha uygun fiyatlar telaffuz edilmeye başlanırsa da özellikle bütün dişlerini kaybeden hastalar için implant tedavi fiyatları yüksek gelebilir.

Bu durumda tedavi maliyetini en aza indirmek ve implant tedavisinden faydalanmak isteyenler için ucuz implantlar devreye girmektedir. Kaliteli implantlar ile kıyaslandığında çıkışta aynı işi görüyor gibi görünselerde Zaman içerisinde onlarla farklı oldukları anlaşılmaktadır.

Ucuz implantların diğer implantlardan farkı işleme başlandı anda kendini belli eder. Cerrahi işlem sırasında uygulama kolaylıkları yoktur. İyileşme başlıkları çeşitli değildir. Ölçüm parçaları veya protez parçaları diğer implantlar kadar zengin ürün yelpazesine sahip değildir. Saydığımız her bir özellik başarılı bir implant için önem taşır taşır. Ancak ekonomik durum elverişli değilse mecburen ucu implantlar tercih edilir.