İmplant Fiyatları

Diş implantı, eksik dişlerin fonksiyon ve estetiklerini kazanmak amacı ile uygulanan diş hekimliği çözümdür. Dayanıklı, komşu dişlere (köprüler için geçerli olan) zarar vermenize gerek yoktur. İmplant uygulamasının tek dezavantajı, implant fiyatı dır. İmplantlarla diş kaplamalarını ve protezlerini bu kadar pahalı kılan nedenleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya dan bilgi aldık. İmplant ve estetik diş fiyatları ile ilgili bilgiler almak isterseniz bu makaleyi okuyun.

Diş implantları yeni nesil  diş hekimliği uygulamasıdır. Diğer protez şekillerinden farklı olarak, dental implantlar çene kemiği yapısının içerisine yerleştirilirler. Eksik dişlere destek sağlamak için diğer dişlerin aşındırılmasına gerek yoktur. İmplant uygulamasında en büyük fark  diğer dişleri kullanmaya gerek olmamasıdır. İmplant yapıldığında kemikden destek alınır.

İmplant

implant bölümleri

 

Dental implant, çene kemiğine yerleştirilen titanyumdan yapılmış bir vidadır. Titanyum, osseointegrasyon özelliğine sahip bir metaldir; bu, zamanla implant üzerinde kemik büyümesi olduğu ve implantın çene kemikleriyle kaynaşması anlamına gelir. Bu implant vidası değiştirme desteğini oluşturur ve çene kemiklerine gömülü olan diş köküne benzer.

İmplant Yapısı

İmplant standart bir yapıdır ve şu bölümlerden oluşur.

  • implant vidası
  • abutment (dayanak)
  • Kaplama veya köprü/ Diş Protezi

Neden İmplant?

İmplant prosedürünü diğer prosedürlerinden daha pahalı yapan birçok faktör vardır. Bununla birlikte, fonksiyon ve estetik etkinlikleri, hastaya kolaylık sağlamanın yanı sıra, ilgili yüksek maliyetleri de ve haklı çıkarır.

Ayrıca, implant mevcudiyeti, kalan dişlerin ömürünü kısaltmaz. Diş köprülerinde durum tam tersidir. Bu nedenle, daha yüksek harcamalara rağmen, birçok kişi şimdi diş eksikliği için diğer geleneksel prosedürlerden olan diş keserek köprü veya takılıp çıkarılan diş protezleri yerine implant üzeri diş kaplama, implant üzeri köprü veya implant üzeri protezlere yönelmektedirler.

İmplant Üzeri Diş

İmplant Üzeri Protez
İmplant Üzeri Protez

Bu implant vidasının üzerine, diş protezi yerleştirilmelidir. Dayanma olarak bilinen bir parça implant vidasına sıkılır. Dayanma diş etlerinin yüzeyinde yükselecek ve çene kemiklerinden çıkıntı gibi görünecektir.

Bu dayanak diş kaplama olarak bilinen estetik bölümü oluşturacaktır. Kaplama, zirkonyum veya metale bağlanan porselen olabilir. Her ikisi de implant üzerinde çiğneme ve estetik sağlarlar.

İmplant Üzeri Köprü

Alternatif olarak, implant sadece bir diş eksikliği yerine birden fazla yani bir grup dişi destekleyebilir. Böyle bir durumda, dayanak üzerine tek bir kaplama yerleştirmek yerine dayanak veya bir dayanak grubunun desteklediği bir köprü veya protez olacaktır.

İmplant Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Diş hekiminizle fiyatlar hakkında konuşurken, tüm masrafların dahil olduğundan emin olun. Bazı klinikler ayrıca ek ücretler de alabilir (örneğin, cerrahi ücret vb.) Size verilen fiyat sadece implant fiyatıdır ve bunu uygulama ücreti istendiğinde şaşırıp kalabilirsiniz. Bu ekstra maliyetlerin de toplam ücrete dahil olup olmadığını öğrenmelisiniz.

İmplantlarda marka olarak çeşitli seçenekler olduğunu göreceksiniz diyen Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya, piyasada bulunan bazı implantların nispeten daha ucuz olduğunu göreceksiniz dedi. Bu nedenle, bazı implantların neden diğerlerinden daha yüksek  veya neden daha ucuz olduğunu sorgulayalım.

Her üreticinin kendine göre bir maliyet faktörüne sahip olduğunu belirten Kızılkaya, firmaların AR-Ge (araştırma geliştirme maliyetlerinin fiyatlarını önemli derecede etkilediğini anlattı.  Bir implant için ne kadar maliyeti göze almak gerkir diye sorduğumuzda ise 500€ civarında bir implant diş maliyetinin olabileceğini ancak döviz fiyatları nednei ile %20 gibi farklar olabileceğini de sözlerine ekledi.

En ekonomik markalara girmek için makul ve mantıklı gelse de, her zaman çok daha ucuz bir implant için kullanmak en iyi seçenek olmayabilir diyen Kızılkaya kliniğinde kendni yıllardır kanıtlamış ileri Alman teknolojisi ürünü Bego implant markası nı kullandığını söyledi. İmplant seçerken dikkate alınması gereken birçok faktör var.

Kemik miktarı ve kalitesi

İmplantolog yerleştirmeden önce implantolog, implantı destekleyebilecek kemik yapısının miktarını, mevcut yüksekliği, hayati yapıların varlığını, açılımları vb. dikkate alır.

Eğer değerlendirilen tüm faktörler çok uygunsa, genellikle ne tür bir implant seçildiği önemli değildir. Böyle bir durumda, prosedürün ekonomisine bakmak ve prosedür için katlanılan masraflara dayanan bir implant seçmek bile uygun olabilir. Ancak, mevcut kemik desteği gibi faktörlerin daha az olduğu durumlarda, implantların ekonomisine daha az önem verilmelidir ve prosedür için doğru implant tipini seçmek için diğer faktörlere daha fazla önem verilmelidir.

Araştırma

İmplantların kalitesini ve dayanıklılığını artırmak için birçok araştırma devam etmektedir. Prosedürün kabulünü ve başarısını artırmak için daha iyi özellikler sağlamak için araştırmalar da sürekli devam etmektedir. Bu, üreticilerin tipik geleneksel implantlara göre gelişmiş özelliklere sahip yeni nesil implantlarla gelmesini sağlamıştır. Bu, çeşitli implant tipleri arasında mevcut bir fiyat farkına yol açmıştır.

Bir implant daha pahalı olabilir çünkü daha az uygun koşullarda bile başarılı olma ihtimalini arttırmak için daha fazla araştırma yapılmıştır. Sonuç olarak, daha fazla maliyetli bir implant için implant başarısızlık oranları daha düşük olabilir.

İmplantın yüzeyi

Kemik desteği uygunluğu daha az olduğunda veya implantı yerleştirmek için yükseklik daha düşük olduğunda, plazma spreyi, dağlama, eloksallama, vb. gibi özel özelliklere sahip implantlar, geleneksel implantlara kıyasla osseointegrasyon için daha yüksek bir yüzey alanı sunar.

Estetik

Uygun implantı seçmek için ekonomiye göre daha iyi özellikler seçerken insanların göz önüne aldıkları bir diğer faktör estetiktir. Bazı implantlardaki iyileştirilmiş özellikler, onları alt hizaya (kemik yüzeyinin hemen altına) yerleştirmeyi mümkün kılar. Bu özellik, bitmiş tacın daha iyi görünmesini sağlayarak çok doğal ve oldukça estetik görünmesini sağlar.

Aynı implant markası için farklı maliyetler

İmplant diş yapımında başarı ve fiyat
İmplant diş yapımında başarı ve fiyat

Bazı implantların neden diğer implantlara göre daha yüksek fiyatlı olduğunu anladığımıza göre, bir implant türü olan bir implant prosedürünün daha yüksek veya daha düşük olacağını bilmek sizi şaşırtabilir. Şimdi bunun neden böyle olduğunu anlayalım.

Bir implant prosedürü, prosedürü uygulayan doktor ekibine ödenecek ücretlere ek olarak, tipik olarak implantların maliyetini ve tüm ilgili gereksinimlerini içerecektir. Uzman doktor ekibinin beceri ve deneyimleri karşılaştırılabilir ve aynı olsa da, operasyonel genel masraflar ve geçim masrafı gibi bazı faktörler bir coğrafi alanda tahsil edilen ücreti başka bir bölgedeki maliyetten daha yüksek hale getirebilir. >

Bu nedenle, aynı implant ve ilgili gereklilikler kullanılsa bile, implant prosedürü bir yerde başka bir yerde şarj edilenden daha pahalı olabilir, ancak daha yüksek bir bedel ödeyebileceği doğru olmayabilir. daha iyi tedavi ve tam tersi.

Birkaç örnek:

  • büyük bir şehirde yaşayan insanlar, küçük şehirlerdeki insanlardan daha fazla ödeme yapabilir
  • şehir merkezindeki klinikler genellikle banliyödeki kliniklerden daha fazla ücret alır
  • Kuzey Amerika, Batı Avrupa veya Avustralya dışındaki klinikler diş restorasyonu için önemli ölçüde daha düşük ücret alabilir

Aslında bu son faktör? diş turizmi? özellikle Avrupa’da, daha popüler hale geliyor. Birçok insan diş hekimliği çalışmalarında% 30 -% 60 tasarruf sağlamak için İngiltere veya İrlanda, Almanya’dan Macaristan veya Polonya gibi ülkelere seyahat etmektedir.

İmplantlardan Tasarruf Etmenin Yolu

Dental implantlar en pahalı diş tedaviden biri olduğundan, birçok kişi tedavilerinin maliyetini düşürmenin yollarını arar. İndirimli diş planları diş implantlarında önemli tasarruf sağlayabilir. Türkiye en uygun implant fiyatları olan ülkedir.

Türkiye implant fiyatları hakkında daha fazla bilgi edinin!
Özellikle Avrupa’da, daha popüler hale geliyor. Birçok insan diş hekimliği çalışmalarında% 30 -% 60 tasarruf sağlamak için sağlık turizmi kapsamında Türkiye yi tercih etmektedir.

İndirimli diş tedavileri sayesinde diş implantlarında da önemli tasarruf sağlayabilirsiniz Kayıp bir dişi  implantlarla değiştirmek istiyorsanız hemen bizi arayın.

Bu teklif hakkında daha fazla bilgi edinin!

Whats App ile Bize Ulaşın.