Emax Kaplama

Uzun ömürlü, oldukça estetik, daha popüler ve pahalı. Bunlar, ön dişinizi eski haline getirmek için onları en iyi seçeneklerden biri yapan bir Emax tepesinin temel özellikleridir. Emax’in dünya genelinde 100 milyon artı restorasyonu var! Emax diş kaplamaların yararları, hazırlıkları ve avantajları hakkında daha fazla bilgi için okumaya devam edin.

Emax Sistemi nedir?

Estetik Diş
Estetik Diş

Emax, Lityum disilikat camına dayalı ve kuvars, lityum dioksit, fosforoksit, alümina, potasyum oksit elementlerden oluşan tamamen seramik bir sistemdir.
Emax bazlı tamamen seramik protezleri hızla yaygınlaşıyor. Estetik estetik, dayanıklılık ve güçlülüklerinden ötürü kozmetik diş hekimliğinde .
Emax sistemi temel olarak kuron üretimi ve kaplamalar bölümünde belirtilmiştir.

Emax sistemi, ön dişlerinizin kronları ve kaplamaları için en uygun olanıdır. Emax ayrıca ön / ön dişleriniz için kısa açıklıklı köprüler için ideal seçimdir.

Emax Yapımı İçin

Emax all-ceramic, aşağıdaki estetik kusurların düzeltilmesi için kozmetik bir çözüm sunar:

 • Lekeli Dişler ? Emax kronları ve kaplamaları ile lekeli dişlerinize veda edin. Bu tamamen porselen protezler yarı saydamdır ve mükemmel kırılma ve ufalanma direncine sahiptir.
 • Çarpık Dişler ? Emax kuronlar, özellikle ön bölgede çarpık dişlerin yapısını ve şeklini eski haline getirmek için de kullanılabilir.
 • Kök Kanalı Tedavi Edilen Dişler ? Kök kanal işlemi yapılan dişler kırılgan ve kırılgan olma eğilimindedir. Emax kuronlar, estetik özelliklerin yanı sıra bu tür dişlerin eski haline getirilmesi için güçlü bir karışım sunar.
 • Kırık Dişler ? Geniş oyuklar veya travma nedeniyle kırılan dişler de Emax kronları ile restore edilebilir.

Emax Kronları Nasıl Hazırlanır?

Emax preslenmiş diş kaplamadır.

Emax kronları dişçi ofisinde hızlı ve kolay bir şekilde hazırlanabilir. Diş hekiminiz önce doğal diş yapısının ince bir tabakasını kaldırarak dişlerinizi hazırlayacaktır.

Daha sonra, bir intraoral kamera yardımı ile dişlerinizin dijital bir görüntüsünü alır. Bu ölçü daha sonra öğütme prosedürünü kontrol eden bilgisayara iletilir.

Diş hekiminiz kuronun rengini doğal dişlerinizle eşleştirir.

Son olarak, freze tezgahı, protezin gerekli şeklini üretmek için lityum disilikatın monolitik bloğunu keser.Bu yüzden buna yekpare bir taç diyoruz. Taç tek bir bloktan yapılır ve sağlamdır.

Ardından diş hekiminiz tacı dişinize ayarlar, gerekirse düzeltmeler yapar ve dişinize yapıştırır.

Bekleme süresi yok, birden fazla randevu yok ve geçici kron ‘a gerek yok.

Emax Sisteminin Faydaları Nelerdir?

Estetik Zirkonyum Diş Kaplama ve Porselen Diş Kaplama Fiyatları
Estetik Zirkonyum Diş Kaplama ve Porselen Diş Kaplama Fiyatları

Emax sistem ön bölgedeki sabit protezlerin üretimi için tercih edilir.

 • Doğal Dişlerinizle En İyi Eşleşme ? Tamamen seramik protezler için önemli bir estetik gereklilik, doğal dişlerinize uygun yeterli yarı saydamlığa sahip olmaları gerektiğidir. Emax kronlar, ön dişlerin restorasyonu için uygun kılan şeffaflık ve gerçekçi görünümün ideal karışımına sahiptir. Bunlar zirkonya kronlarından daha yarı saydamdırlar!
 • Tamamı seramik protezler ? Emax bazlı protezler porselenin altında metal alaşımı içermez. Bu, alttaki metalin çirkin bir gri çizgisinin dişetlerinde görünmeyeceği ve kuronların tıpkı doğal dişleriniz gibi görüneceği anlamına gelir.
 • Dayanıklılık ? Emax kuronlar, cam seramik olan ve mükemmel mukavemete sahip olan lityum disilikattan hazırlanır. Bu nedenle, Emax kronlarının klinik kullanım sırasında çatlama veya kırılma olasılığı daha düşüktür. Zirkonya kronlarına kıyasla daha az talaşlanma olasılığı daha düşüktür!
 • Öğütülme Yeteneği ? Emax kronlarının bir başka avantajı da CAD CAM frezeleme kullanılarak hızlı bir şekilde imal edilebilmeleridir. Emax kuronlar, lityum disilikatın yüksek kalitede monolitik bir bloğundan hazırlanır. Diş hekiminin yapması gereken tek şey, dişleri hazırlamak, dijital bir izlenim bırakmak ve CAD-CAM makine yazılımına beslemek ve işte! Emax kronları yapıştırılmaya hazır!
 • Diş Yapısının Korunması ? Emax kronları mükemmel mukavemet ve kırılma direncine sahip olduklarından, bu kronlar çok ince kesitlerde hazırlanabilir. Bu, yalnızca en uygun estetiği sağlamakla kalmaz, aynı zamanda hazırlık sırasında doğal diş yapısının minimal kaldırılmasını gerektirir. Diş yapısı ne kadar fazlaysa, ağız sağlığınız o kadar iyi olur. Daha fazla diş yapısına sahip olduğunuzda, dişiniz daha güçlü durur.
 • Diş Restorasyonu için Birden Çok Seçenek ? Emax sistemiyle ilgili en iyi şey, yalnızca tamamen seramik kronlarla sınırlı olmamasıdır. Aksine, bu sistem ön dişlerin yerini almak üzere kaplamaları, iç kaplamaları, kaplamaları, kaplamaları ve hatta kısa açıklıklı köprüleri imal etmek için de kullanılabilir.

Emax Empress Diş Dezavantajları

 • Yüksek fiyat – Emax’ın üstün görünümü daha yüksek bir fiyatla geliyor.
 • Arka / arka dişler için ideal değildir – nadir olsa da, Emax kronları oklüzal / ısırma yüzeylerinize yerleştirmeye çalıştığımızda kırılabilir. Bunun nedeni ince olmalarıdır. Ancak, Emax kronlar, sert ısırma için kullanmadığımız için ön dişler için daha uygundur. Görünüşe bağlı olarak arka dişler için Emax kullanmak istiyorsanız, Emax’ın oturması için yeterli kalınlık elde etmesi için dişlerinizi daha fazla kesmemiz gerekir. Tacınızın gücü her zaman kalınlığa bağlıdır. Taç ne kadar kalın olursa ısırıcı kuvvetlere dayanması o kadar iyidir.
 • Daha koyu dişler için uygun olmayabilir – Emax zirkonyadan daha yarı saydam olduğundan, zirkonyadan daha doğal görünür. Ancak, doğal dişiniz daha karanlıktaysa, zirkonya size daha çok yakışır.
 • Yalnızca küçük köprüler için uygun – Emax, yalnızca tek bir dişi değiştirmek için uygundur. Birden fazla diş değiştirmek için güçlere dayanamaz.

Emax’ın daha yeni türleri

Bugünlerde daha yeni, değiştirilmiş ve daha iyi Emax çeşitlerine de sahibiz.

IPS e.max ZirPress, özelliklerini geliştirmek için lityum disilikatın zirkonyum dioksit üzerine bastırıldığı lityum disilikat ve zirkonyum dioksitin bir kombinasyonudur. İyi haber 1 mm kalınlığında bile olsa, Emax kronlar 500 MPa’lık bir eğilme dayanımı taşır! (Eğilme dayanımı, protez kırılmasından önce kuvvetlere dayanma yeteneğidir.)

Bugünlerde CAD CAM için iki tür Emax eğilimi var:

 • IPS e.max CAD, görünüşte harika bir lityum disilikat cam-seramik bloktur.
 • IPS e.max Gelişmiş bir kuvvete sahip ZirCAD zirkonyum oksit. Arka köprüler için daha uygundurlar.

Emax Diş Kaplama (Empress Kaplama) Fiyatı

Tıpkı diğer yeni taç tipleri gibi, gelişmiş dayanıklılık ve doğal görünüm de bir bedeli var. Muhtemelen Emax kronlarının tek dezavantajı, fiyatlarıdır, diğer taç türlerinin çoğundan, örneğin; PFM kronları.

Burada tam bir fiyat sağlamak imkansız olsa da, birkaç farklı ülkeden olağan fiyatlar toplamaya çalıştık. Fiyatların, bulunduğunuz yere, denstis deneyimine, dişin boyutuna vb. Bağlı olarak önemli ölçüde farklılık gösterebileceğini lütfen unutmayın.

ÜlkeFiyatı $
Amerika Birleşik Devletleri1500$
Meksika400 $
İngiltere 500$
Macaristan400$
Türkiye250 $ +

Ön ve Arka Dişler İçin Kaplama Türleri

Tıpkı Emax kronları gibi, tüm porselen kronları , zirkonyum kronları ve lav kronları ön diş restorasyonu için idealdir. Altın kronlar ve metal kronlara kaynaşmış porselen arka diş için tercih edilir.

Bir başka popüler tek başına oturan veya aynı gün taç, CEREC diş kaplamadır.

Farklı kron tipleri ve burada kullanıldığı zamanlar hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz: Dental Kronların Karşılaştırılması –

Bir diş taçının maliyetini etkileyen faktörler hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, diş taç ücretleri hakkında makalemizi buradan okuyun.

Arka Diş Köprüler.

IPS e.max olarak bilinen başka bir Emax çeşidi, Press Abutment Solutions, implantlar için uygundur. Size implant destekli bir hibrit restorasyon sağlamak için lityum disilikat cam seramik ile bir titanyum tabanı (Ti tabanı) birleştirir.