E-max Cam seramik Diş Kaplama

Bu kronlar saydam olduklarından ve doğal dişleriniz gibi göründüğü için ön diş restorasyonu için idealdir. Tüm porselen kronların tipleri, avantajları ve dezavantajları hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bugün tüm porselen kronlar, bir dişe yapılabilecek en güzel diş kaplama olarak kabul edilir.

Saf porselen, dişe istenen yarı saydam bir görünüm veren tek taçdır. Ön dişi eski haline getirmek için tüm porselen kronları kullanmanın en büyük sakıncası, onları yerleştirmek için gereken uzmanlığın çok zorlayıcı olmasına rağmen estetik çekicilikleri için hala yerleştirilmiş olmasıdır.

Renkleri yarı saydamdır ve genellikle renkleri altlarındaki dişlerden etkilenir.

Tüm seramik / tam porselen kron tipleri

Bu kronların çeşitli türleri vardır ve burada belirtilmiştir.

 • Feldspatik porselen, kullanılan ve en güzel yapılan en geleneksel tiptir.
 • İmparatoriçe tacı bir bardaktaki gibi görünür ve seramik olarak adlandırılabilir.
 • Procera tacı , içinde seramik, dışında da geleneksel porselen öğütmüştür. Bu taç, olağanüstü gücü nedeniyle kullanılır. Sıradan bir köprü çimento ve kron yardımı ile çimentolanabilir.
 • Lava tacı , iç kısmında gölgeli ve nihayet fırınlanmış tabakası nedeniyle dışarıda çok güzel görünen yarı saydam bir Zirkonyaya sahiptir.
 • Zirconia kronları doğal görünür ve sakız çizgisindeki diğer kronlar gibi siyah bir çizgi ortaya çıkarmaz.
 • Emax kronları günümüzde giderek daha popüler hale geliyor.

Bu kronlar, metallere alerjisi olan insanlar için en uygunudur.

Doğal dişimiz yarı saydam renktedir ve bu kuronlar yarı saydamlığa sahip tek kişilerdir. Bu kuronlarla ilgili en büyük sorun, PFM kuronları kadar güçlü olmadıklarıdır.

  E Max Diş Kaplama Avantajları

 • Şeffaf ve doğaya sadık ve estetik açıdan çekici
 • Alerjik reaksiyonlar yok, biyolojik olarak uyumlu ve duyarlılığı az
 • Hizalama ve form düzeltme mümkündür
 • İdeal olarak ağızlarında alanı azalmış ve o doğal görünümlü dişi arayan hastalar için uygundur

Tam Seramik E Max Diş Kaplama Dezavantajları

 • Hazırlık süresi çok yüksek ve karmaşık olabilir
 • Nispeten pahalı
 • Diğer türlere göre daha az dayanıklı birkırılma ve çatlamalara karşı savunmasız olan

Yapım Aşamaları

Bu kuronların uygulama prosedürü, diğer kuronların işlemlerine benzer: Tedavi edilecek diş temizlenir, şekillendirilir  yani kesim yapılır. Böylece tedavi için hazırlanmıştır. Diş biraz küçültülmüş olur. Bu sayede diş kaplaması dişin üzerine sıkıca oturabilir.
Diş ölçüsü yardımı ile dişe ilişkin bir kayıt alınır.
Kalıp laboratuara gönderilir. Yeni kronun imalatı için. Bu arada, hasta dişe takılan geçici bir kaplama alır. Kronun hazırlanabilmesi 5 ile 7 gün gerekir.
Daha sonra hasta dişi yeni kronla donatılır. Bunun için dişçi, tepenin dişe tutunmasını sağlayan aşındırma asidi yardımıyla etkilenen dişin yüzeyini pürüzlendirir.
İstenilen bağlantı parçası elde edildikten sonra, diş dişi yardımı ile sağlam bir şekilde sabitlenir çimento. Öğütülmemesi, sert gıda maddelerinin ısırılmaması ve sıkılmaması için özen gösterilmelidir.

Porselen kronların maliyeti nedir?

Tam porselen kronlar metalden daha pahalıdır veya metal kuronlara kaynaşmış porselen . Ancak doğal görünümleri ve dayanıklılıkları daha yüksek fiyatı telafi eder.

Dental taç fiyatları birçok faktöre bağlı olsa da, çeşitli ülkelerdeki normal porselen taç fiyatlarının bir listesi:

ÜlkeFiyat aralığı
Amerika Birleşik Devletleri1500 $ +
Meksika~ 450 $
İngiltere+ 500
Macaristan~ 350
Hindistan~ 300 $

Fiyatlar hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, dental kron masrafları hakkındaki makalemizi buradan okuyun < / a>.

Porselen Kronlarda Nasıl Tasarruf Edilir?

İndirimli dental planlar, diş tedavinizde % 20 -% 40 tasarruf etmenin kolay bir yolunu sunar. Kartınızı yalnızca üyemiz olan bir diş hekimi veya kliniğinde kullanabilirsiniz. Şimdilik İstanbul, Antalya, Ankara, İskenderun, İzmir illerinde geçerlidir. Estetik bir kaplama ihtiyacınız olduğunu biliyorsanız, buradaki kart için başvuruda bulunun Bu tek tedavi için birkaç yüz dolar. Başka bir tedaviye ihtiyacınız olursa, tasarruflarınız daha da artacaktır.

Bu teklif hakkında daha fazla bilgi edinin