Diş İmplantları ve Protezler

Sayfa İçeriği

İstatistikler  35 ila 44 yaşları arasındaki yetişkinlerin yaklaşık % 80’inin kaza, diş çürüğü, diş eti hastalığı veya diş nedeniyle en az bir eksik dişi olduğunu gösteriyor.

Takma Dişler?

Fakat eksik dişlerle yaşamaya gerek yok. Bugünlerde diş eksikliği için pek çok güzel alternatif mevcut. En sık kullanılan seçenek, diş implantları ve takma dişlerdir. Takma dişler sahte dişlerdir ve kaliteleri artmış olmasına rağmen, herkes için ideal değildir. Takma dişler yemek yerken veya konuşurken, utanç verici olabilecek yerde kayma ve kısmi takma dişler, uygun şekilde yerleştirilmezlerse enfeksiyona neden olabilir ve diğer dişlerde çürümeye neden olabilir, bu da abutment için bir diş dolgusu gerektirme riskini artırabilir (bitişik ) diş. Bununla birlikte, diş etleri ve çenesi zayıf veya sağlıksız olanlar için protezler en iyi seçenek olabilir.

 yapım aşamaları tedavi süresi
implant uygulaması yapım aşamaları tedavi süresi

Diş İmplantları?

Eğer dişleriniz eksikse, diş etleriniz ve çeneniz sağlıklıysa, diş implantları işini yapınız. İyi ağız hijyeni sayesinde, diş implantları 20 yıl veya daha uzun süre değişebilir. Diş implantları genellikle yalnızca bir veya iki dişi eksik olan insanlar için popüler bir seçimdir, ancak birkaç eksik dişiniz varsa, protezlere bir alternatif olabilir. Diş etleriniz ve çeneniz sağlıklı olduğu sürece, iki veya daha fazla implant uygulandığında eksik dişlerin yerine işlev görebilir.

implant bölümleri