Aynı Günde Yapılan Diş İmplantları

Bir  implantı yerleştirmek uzun bir süreçtir ancak günümüzde devrim niteliğinde bir değişimi vardır. Şimdi bir implant birkaç saat içinde yapılabilir. Diş protezi almak için birkaç ay, birkaç ameliyat beklemek zorunda değilsiniz.

Aynı gün diş implantları geleneksel diş implantlarından biraz farklıdır. Geleneksel diş implantlarının çok az kritik evreleri vardır ve hastanın iyileşmesi de dahil olmak üzere normal olarak 6 ila 18 ay sürer. Bununla birlikte, aynı gün diş implantları geleneksel olanlardan daha kolaydır ve hasta hızla rahatlar.

Kritik cerrahi yerine, doktorlar bu implantları sadece lokal anestezi ve Ibuprofen gibi hafif ilaçlar ile yaparlar ve hastanın çok fazla acısı ve diğer tahrişleri yoktur. Geleneksel implantların böyle sorunları var. Bu nedenle gün geçtikçe, bu tür diş implantının popülaritesi artıyor.

Aynı Günde İmplant Yararları

İMPLANT İÇİN PANORAMİK DİŞ RÖNTGENİ
İMPLANT İÇİN PANORAMİK DİŞ RÖNTGENİ

Aynı gün implant, kişinin normal hayata daha hızlı dönmesi için yardımcı olur ve orijinal dişlerini kaybettikten sonra bütün görünümünü tekrar kazanmanın en hızlı yoludur. Bu yüzden faydaları kimse tarafından inkar edilemez.

Bir dişini kaybeden kişi, dental implantlarla geleneksel diş restorasyon prosedüründen geçerse, önceki görüntüsünü almak için birkaç ay beklemelidir. Bununla birlikte, aynı gün implantta kişi birkaç saat içinde ulaşabilir ve sadece yüzün düzgün bir şekilde yeniden şekillenmesine yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda bir parti veya sosyal toplantı sırasında veya ofiste utanmadan kaçınmaya da yardımcı olur.

Bir kişi dişlerini kaybettiğinde, kişi kendini otomatik olarak utandırır ve bireyi psikolojik olarak geriye doğru iter. Bu nedenle, bu durumdan kaçınmak için, aynı gün dental implant altın geçmişe dönmenin en etkili yoludur.

Aynı Günde İmplant Riskli mi?

Aynı gün diş implantının birkaç faydası olsa da, birkaç riski de vardır.

En büyük risk, implantların başarısızlığıdır . Aynı gün diş implantları, tüm diş implantları işlemini tamamlamak için daha az zaman alır. Yerleştirildikten sonra geleneksel implantta, vida doktoru, kemik ve vida mükemmel bir şekilde alıştıkça ve kemik kök çevresinde düzgün şekilde büyüyebildiğinden uygun zaman vermek için 2 ila 7 ay bekler. Kemik ve kök arasında güçlü bir bağ kurar.

Aynı gün implant bu işlemi yapmaz, böylece kemik ve vida arasındaki bağ hiç yapılamaz. Tüm süreç başarısız olma riskine sahiptir. Yine aynı gün implantta, kemikler dişlerin üzerinde olacak şekilde değildir, bu nedenle kemikler iyileşdiğinde, implantlar başarısız olabilir. Orijinal şekli geri almak için yüzün şekli değişebilir ve tekrar çalıştırılması gerekir.
Bu nedenle, bir kişi bir implant almaya karar verdiğinde, bu işlemi seçmeden önce dikkatlice neden etmesi gerekir. Kişi en uygun işleme gitmek için dişçiye danışmalıdır.

Ameliyattan birkaç gün sonra bile implante edilmiş dişlerin çevresinde ağrı hissediyorsanız veya kronunuz gevşek hissediyorsa , geri dönmelisiniz. Diş hekiminiz en kısa sürede.

İmplantlarda Nasıl Tasarruf Edilir?

İndirimli dental planlar, diş tedavinizde% 20 -% 50 tasarruf etmenin kolay bir yolunu sunar. Kartınızı yalnızca katılımcı bir dişçide (ABD’de 40.000’den fazla yerde) göstermeniz ve düşük ücreti ödemeniz gerekir. Bekleme süresi yok, evrak veya talep işlemi yok.