2019 Güncel Diş Fiyatları

Diş tedavileri için araştırma yapan hastalar genellikle bu tedavi için ne kadar ücret ödeyeceklerini merak ederler? Gerçekten yapılacak tedavinin ne olacağına ilişkin kararı verildikten sonra bu önemlidir. Fiyat araştırması yaparken dikkat edilmesi gereken önemli kriterler vardır. Öncelikle hangi işlemlerin yapılması gerektiği tam olarak belirlenmelidir. Kaç implant, kaç diş kaplama veya diş dolgusu gibi. 

Tedavi Planı

Yapılması gereken işlemleri tespit etmeden de fiyat alabilirsiniz. Ancak doktora gitmeden ve röntgen çektirmeden kendisine 32 diş kaplaması yapılacağını düşünen bir hasta bu kendi planı için öğrendiği fiyatlarla şok olur. Çünkü 32 dişin kaplanması ve gerçekten maddi olarak bir külfet getirir. Ancak genellikle estetik amaçlı diş kaplamalarında bile 32 dişin üzerine kaplama yapılması gerekmez. 

Eksik diş sayısı altı, bu durumda kaç tane implant yapılacak? Altı diş eksik, altı implant  olur diye hesaplandığında da sizi şok eden fiyatlar ile karşılaşırsınız.

Belki de diş yaptırma planlarını daha diş hekimine gitmeden erteler veya iptal edersiniz.Oysa durum gerçekte farklıdır. Sizin düşünüp hesapladığınızın yarı fiyatı ile diş yaptırmanız mümkün iken siz kendi hesabınız ile kendi gözünüzü korkutup bu işten kaçınma yoluna girmiş olursunuz. Diş kaplama 2019 fiyatlarını www.drsertac.com dan öğrenebilirsiniz.

Diş Temizliği ve Dolgu Fiyatı

Diş Temizliği ve Dolgu Fiyatı
Diş Temizliği ve Dolgu Fiyatı

 Yüksek fiyatlar özellikle implant yapımı gerektiren tedavilerde ve estetik diş kaplama işlemlerinde karşımıza çıkar. Bu gibi tedaviler haricinde diş temizletme, diş dolgusu veya kanal tedavisi, diş çekimi gibi işlemler için asla tedavinizi ertelemeyin. Özellikle diş temizliği fiyatı arabanızı yıkatmak için bir yıl boyunca verdiğiniz paradan daha az tutacaktır. Karşılığında temiz ve sağlıklı dişler ile gülümseme alacaksınız. 

İmplant Fiyatları

Evet implant yapımında fiyatlar yüksek. Az önce araba yıkatma fiyatından bahsettik, diş temizleme fiyatı bir yıllık araba yıkatma fiyatı kadar dedik. Ama hiç diş olmayan ağızda iyi bir implant planlaması arabanızın değerine yaklaşabilir. 

Özellikle alt üst çene hiç dişi olmayan bir kişi için 12 implant ile 14 implant arasında bir uygulama yaptırması gerekebilir. Bu implantların üzerine, kaliteli en iyisinden estetik zirkonyum diş kaplama yaptırıldığında, bütçeler de sınırlı ise bir durup düşünmek gerekir. 

12 implant ve üzerine 24 diş kaplama olduğunu varsayarsak 5.000 Euro civarında bir maliyet çıkacaktır.

Estetik Zirkonyum Diş Kaplama ve Porselen Diş Kaplama Fiyatları

Estetik Zirkonyum Diş Kaplama ve Porselen Diş Kaplama Fiyatları
Estetik Zirkonyum Diş Kaplama ve Porselen Diş Kaplama Fiyatları

Diğer bir yanılgıda bir implant üzerine uyapılacak diş kaplaması ile ilgili. Bir implant üzerine bir kaplama yapıldığı gibi, bazen implant üzerine diş köprüsü veya protez yapılması gerekebilir. Yapılacak tedavilerin özelliğine göre implant üzeri diş fiyatı farklılık gösterecektir. İmplant üzerine kaplama veya köprü uygulanacak ise benim önerim bilgisayar destekli estetik estetik zirkonyum diş kaplama diş kaplamadır. 

Porselen diş kaplama içindeki metal alt yapı eritilerek dökülür. Bu esnada genişler ve donarken de büzülür. Boyutsal olarak kontrolsüz bir değişime uğrayan porselen diş kaplama, implant üzerine oturmada sorun yaşayabilir. Köprülerde bu kasma şeklindedir. İmplant ömrünü kısaltır ve implant kaybına yol açabilir. 

Estetik zirkonyum diş kaplama diş fiyatları daha fazla olsa bile özellikle implant üzeri için ucuz porselen diş fiyatları size cazip gelmesin derim. 

Ne Yapmak Gerek?

Toplam tedavi fiyatlarında ise size ayrıca yapılacak diş kaplama, kanal tedavisi, diş eti tedavisi ihtiyacı olması diş fiyatlarını etkileyen faktörlerdendir. Diş fiyatı hespalamaya başlamadan önce size hangi işlemlerin neden gerektiğini öğrenmelisiniz. Tedavi planına ikna olduktan sonra size fiyat verilmesi daha mantıklı olacaktır. Fiyat hesaplama aracımız yardımı ile sizin için yapılacak tedavilerin fiyatını öğrenebilirsiniz